تبلیغات
لژیون مسافر مهدی پوستی - کتاب ۶۰ درجه زیر صفر و تصاویر آن

به نام پروردگار مهربان

روز سه شنبه 19 اردیبهشت ماه 1396 جلسه چهاردهم از دور دوازدهم کارگاه  آموزشی خصوصی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی اصفهان

به استادی مسافر مسعود  و نگهبانی مسافر حسین و دبیری مسافر منصور 

با دستور جلسه: کتاب ۶۰ درجه زیر صفر و تصاویر آن 

 رأس ساعت 17 آغاز به کار  نمود.

 

 لوح مکتوب شده بر روی بهترین سنگ هرگز متلاشی نمیشود و جاوید خواهد ماند .

کتاب 60 درجه مادر منابع آموزشی کنگره 60 میباشد . روش های ترک اعتیاد زیاد میباشند و اکثر ما تجربه آنها را داریم ، آقا مهندس دژاکام نیز همینطور ولی ایشان پس از اولین ترکشان در سال 63 تصمیم میگیرند که یک روش درست و کامل را بیابند زیرا روش های متداول ترک اعتیاد هیچ کدام درمان کننده نبودند بخاطر اینکه اصلا اعتیاد را نشناخته بودند و صورت مسئله اعتیاد مشخص نبود . زیرا برای درمان هر بیماری باید اول صورت مسئله و علت آن بیماری را بدانیم تا بتوانیم آنرا درمان کنیم .

جناب مهندس دژاکام صورت مسئله بیماری اعتیاد را روشن کردند و براساس آن راه و روش درمان اعتیاد را مشخص نمودند و گفتند که این بیماری قابل درمان است به شرطی که آن را بشناسیم و یکی از جنبه های  شناخت آن اینست که سیستم های تولید کننده مواد شبه افیونی بدن از کار افتاده و ما باید آن را بازسازی کنیم و بازسازی آن هم احتیاج به زمان دارد و با دو هفته و بیست روز سم زدایی کردن ما درمان نمیشویم .

 

کتاب 60 درجه براساس هم متن و هم تصویر و هم موسیقی میباشد که البته موسیقی تصاویر دوازدهم و چهارم ساخته شده است همچنین در این کتاب از زبان تمثیل استفاده شده ، محسوساتی همچون خماری را فقط با زبان تمثیل میتوان درک کرد .

عنوان کتاب نیز به سرما اشاره دارد (عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر) چون سرما تمثیل اعتیاد است.

زمانی که ما در سرمای شدید قرار بگیریم اندام ما یخ میزند و دیگر از مغز و عقل فرمان نمیگیرد ، در اعتیاد هم به همین صورت است و وقتی دچار اعتیاد شویم جسم ما نیز به نوعی دیگر از مغز و عقل ما فرمان نمیگیرد . برای همین وقتی ما میخواهم اعتیاد را درمان کنیم درست مثل این است که میخواهیم از یک منطقه پر پیچ و خم با سرمای شصت درجه زیر صفر عبور کنیم و این تصویر این را در ذهن ما حک میکند که این یک راه سخت و نسبتا طولانی است و ما باید بسیار مواظب باشیم .

چهار تصویر درخت داریم که درخت سمبل جسم ماست و درخت پوسیده همان جسم ماست که با مصرف مواد مخدر آنرا از بین برده ایم و درختان سالم و شاداب سمبل انسان هایی است که از هرگونه آلودگی به دور بوده اند و برای رسیدن و تبدیل شدن به آن باید زمان را نیز در نظر بگیریم که حداقل ده ماه زمان نیاز است .

سه تصویر اتومبیل نیز داریم که اتومبیل نیز سمبل جسم ماست و راننده آن روان ماست و برای درمان روان نیز باید اول جسم درمان شروع شود تا با درمان جسم ، روان نیز به درمان برسد مانند همان رابطه سوار و سوارکار که با هم به خط پایان میرسند پس باید اول مرکب سالم بشود.

تصویر نبرد درون نشان میدهد که یک فرد مصرف کننده درون خود را آشفته کرده و ما با ورود به کنگره و در طی سفر درمان همیشه یک نبردی درون ما هست و ما با  استفاده از منابع آموزشی و جلسات کنگره، لژیون و سی دی ها میتوانیم در این نبرد پیروز شویم .

تصویر روی جلد کتاب شصت درجه نمادی از قدرت خداوند است ، یک کویر برهوت در کنار یک رودخانه و دریا و این چنین چیزی در طبیعت وجود ندارد و این نشانه قدرت خدا و نشان دهنده درون ماست ، ما درونمان بهشت و جهنم کنار هم اند ، ارزش ها و ضد ارزش ها در کنار هم هستند و هر آن امکان دارد که از روشنایی ها وارد تاریکی شویم یا از تاریکی وارد روشنایی  شویم چون صفت گذشته در انسان صادق نیست و ما جاری هستیم . ما باید همیشه صعود کنیم به سمت الله ، بالای سمت راست تصویر کلمه الله است و این همان نشانه صعود ماست.

تصویر پشت جلد یک عقاب را میبینیم و این عقاب نشانه قدرت ماست و ما باید مانند عقاب ایستاده و مسلط بر امور زندگی مان باشیم.

 
طبقه بندی: دستور جلسات کنگره 60،
برچسب ها: وبلاگ مهدی پوستی،

تاریخ : شنبه 23 اردیبهشت 1396 | 11:54 ق.ظ | نویسنده : مهدی پوستی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.