تبلیغات
لژیون مسافر مهدی پوستی - جهانبینی و فرق نگاه مسافر با معتاد

به نام نامی عشق

جهانبینی و فرق نگاه مسافر با معتاد  

نوشته مسافر علی اکبر از لژیون مسافر مهدی پوستی

در جامعه ما تعابیر نادرستی از واژه اعتیاد و معتاد می شود . هر شخصی ممکن است به هر کاری عادت داشته باشد اما اعتیاد به مواد مخدر بیش از آنکه عادت باشد یک بیماری است. تمام لغاتی که در کنگره وجود دارد معنی و ریشه آن روی خود لغت است ،اعتیاد از عود یعنی برگشت می آید.

در مورد درمان اعتیاد ، گروهی معتقد هستند که بیشترین بار اصلی اعتیاد ، فقط در قسمت جسم است و گروهی هم اهمیت مسئله را در قسمت روان می دانند و عده ای هم هر دو را مهم می دانند . در کنگره 60 برای اولین بار با حل شدن صورت مسئله اعتیاد توسط بنیان کنگره 60 جناب آقای مهندس دژاکام ،حلقه مفقود شده اعتیاد که همان جهان بینی است مشخص شد و مثلث درمان اعتیاد با سه ضلع جسم ، روان و جهان بینی مطرح شد . به فردی که برای درمان اعتیاد به کنگره می آید مسافر می گویند که در طول یازده ماه طبق متد DST سفری را آغاز می کند از ظلمت به نور ،از نفرت به طرف عشق ،از بهم ریختگی تا رسیدن به تعادل و..... ، سفری برای شناخت خودش ، تا از جهان اعتیاد سالم بیرون بیاید و به نور برسد.


مسافر کسی است که حرکت می کند و هدف دارد ،هدف رسیدن به تعالی ،تعادل ،صلح و آرامش است . وقتی به چیزی بها می دهیم قدرت می گیرد ،در مسائل منفی هم همین طور است ،اگر از آنها اسم ببریم قوی تر خواهند شد . اگر تمرکز کنید که معتادید ،روز به روز معتادتر خواهید شد برای همین است که واژه معتاد را از کنگره برداشته و به جای آن واژه مسافر گذاشته اند.

کنگره سعی می کند روی نقاط مثبت انسان ها تمرکز کند ،نفس تنها در انسانها است که اگر اصلاح نشود تعالی را به عقب می راند . انسانی که به مرحله دانایی برسد دیگر عقب گرد نمی کند و تمام کار کنگره این است که ،نفس را به تعالی برساند . برای جلوگیری از نفس مخرب ، باید با آموزش صحیح ، کلام خداوند یعنی اجرای فرامین خداوند را در میان انسانها جاری کرد .

هر قدر جسم در وضعیت تعادل بیشتری قرار داشته باشد ،دریافت از جهان هستی صحیح تر و کامل تر خواهد بود و به دنبال آن روان نیز از تعادل و کارکرد بهتری برخوردار می شود در نتیجه تجربیات  مؤثرتری کسب خواهد شد و آموزش در سطوح پیشرفته تری دریافت شده و به دنبال همه اینها جهان بینی فرد در مرحله ای قابل قبول به پیشرفت خود ادامه خواهد داد.

مسافر می داند آموزش های ناب کنگره 60 راهی است که او را به انوار الهی می رساند پس باید با عزم راسخ او اراده آهنین مسیر را هموار کند . به کسی که به طور ناگهانی مواد را قطع کرده باشد می گویند :اگر می خواهی مواد مصرف نکنی باید دوستانت را عوض کنی ،خانه ای که در آن مصرف می کردی را عوض کنی ،با این وجود شاید ده سال هم مصرف نکند ولی ده سال را خمار است و زجر می کشد .

مسافر در صراط مستقیم حرکت می کند ، به خودش متکی است و همه را دوست دارد ،به طبیعت احترام می گذارد و با انجام عمل سالم خدمت می کند و به مخلوقین خداوند عشق بلا عوض دارد. حال معتاد می گوید چون من ترک کرده ام همه باید در خدمت من باشند و از من حمایت کنند و گرنه دوباره مصرف می کنم . مسافر مشکلات را رحمت خدا وند می داند و بدی های دیگران حال او را خراب نمی کند بلکه به درون خود می رود تا تاریکی های درون خود را ببیند و گره های خود را باز کند تا به کسانی که به او پیوند محبت دارند ، خدمت کند . معتاد مشکلات را لعنت خدا می داند و همیشه طلبکار است و دیگران را مسئول خرابکاریهای خودش می داند.

انسان به واسطه داشتن روح و تفکر ، در هر شرایطی می تواند خود را تغییر دهد و  تا زمانی که تفکر می کند زندگی می کند . تفکری تغییر دهنده به سوی کمال و رشد و آنانی که نمی خواهند تغییر کنند ،هنوز در نیافته اند که انسان هستند . وقتی کسی می گوید : من معتادم و این اعتیاد حل شدنی نیست و یک بیماری پیش رونده و مرموز است و تا آینده خواهد بود  ، این بزرگ ترین سلاح است که نیروهای انسانی را به قهقرا ببرد و نیازی به توپ و تانک و اسلحه ندارد و خودشان را با افکار خودشان به طرف نابودی می کشاند و این ،انسان را از کار می اندازد .

با تشکر، مسافر علی اکبر
طبقه بندی: دستور جلسات کنگره 60، جهانبینی،

تاریخ : چهارشنبه 4 اسفند 1395 | 11:35 ب.ظ | نویسنده : مهدی پوستی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.