تبلیغات
لژیون مسافر مهدی پوستی - وادی ششم و تاثیر آن روی من

جلسه  چهارم از دور دوازدهم کارگاه‌ های آموزشی خصوصی مسافران

کنگره60  نمایندگی شیخ بهایی

به استادی مسافر سعید  و نگهبانی مسافر حسین و دبیری مسافر  یوسف

با دستور جلسه: " وادی ششم  و تاثیر آن روی من

روز سه شنبه 12 بهمن ماه 1395 رأس ساعت 17  آغاز به کار نمود.

  

فرمان عقل یعنی، شو، شود؛ یعنی کاری که به خودمان می‌گوییم و به قولی که به خودمان می‌دهیم، پایبند هستیم و انجام می‌دهیم .

با تشکر از نگهبان جلسه که استادی و مسئولیت جلسه را به من واگذار نمودند تا خدمت کنم همانطور که دبیر محترم فرمودند دستور جلسه امروز وادی ششم و تاثیر آن روی من است. 

ما قبلا یک صحبت هایی در مورد عقل شنیده بودیم ولی نمی دانستیم خواسته هایی که اجرایی می کنیم فرمان عقل است یا نفس بعد از اینکه وارد کنگره شدیم متوجه شدیم تفکر چیست و به وادی ششم که حکم عقل را در قالب فرمانده اجرا کنیم فهمیدیم که جایگاه عقل چیست . 


در این وادی ما یاد می‌گیریم که صدا و ندای درونی عقل را بشنویم و توجه کنیم.  به دستورات او عمل کنیم و به او به چشم یک فرمانروای عادل و صالح نگاه کنیم. با درمان اعتیاد خود و پشت سر گذاشتن آموزش‌ها و رسیدن به دانایی، قوه تعقل خود را افزایش دهیم و در فرایند تزکیه، خواسته‌های نامعقول را با گذشت زمان حذف کنیم و به‌ فرمان عقل نزدیک شویم. 

عقل عین عدالت است اگر حکم عقل را اجرا نکنیم به بیراهه می رویم، حکم عقل در کنگره این است که خوب سفر کنیم و تمام حرمت ها و قوانین را اجرا کنیم، عقل انسان هیچ موقع بدی جسم و روان ما را نمی خواهد و همیشه باید مواظب نیروهای شیطانی باشیم و اگر به صدای نفسمان گوش دهیم به رهایی و درمان نمی رسیم

  

فرمان عقل یعنی، شو، شود؛ یعنی کاری که به خودمان می‌گوییم و به قولی که به خودمان می‌دهیم، پایبند هستیم و انجام می‌دهیم و در موعد مقرر به خواسته‌های خود می‌رسیم. این‌ها نشانه‌های نزدیک شدن به‌ فرمان عقل است.  وادی ششم و پرداختن به آن، کار ساده‌ای نیست. به شما عزیزان توصیه می‌کنیم، برای درک کامل موضوع، به رفرنس‌های وادی ششم، شامل کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر، متن کامل وادی ششم، جزوه جهان‌بینی کاربردی ،  نوشته امین دژاکام و مدل قلعه عقل که مثال بسیار زیبایی در همان جزوه است و همینطور سی‌دی‌های مربوط به وادی ششم را تهیه، مطالعه و گوش فرا دهید

 

 
طبقه بندی: جهانبینی، دستور جلسات کنگره 60،
برچسب ها: کنگره 60،

تاریخ : پنجشنبه 14 بهمن 1395 | 03:24 ب.ظ | نویسنده : مهدی پوستی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.