تبلیغات
لژیون مسافر مهدی پوستی - خلاصه برداشت و نکات مهم سی دی انرژی نفس 2

خلاصه برداشت و نکات مهم سی دی انرژی نفس 2 توسط مسافر مسعود

بحث بین استاد و شاگرد در تاریخ 18/12/73

و اما کسب انرژی تصویری باید به عرض برسانیم که در تصاویر هم خوب و هم بد دارد. با دیدن هر یک ، ممکن است نیمی دچار اشتباه شوید مانند همان انرژی هایی که می خواهند با وجود شما در آمیزند .

ما برای پیشگیری از بیماریها ( در مقایسه با درمان انواع بیماریها ) برنامه ای نداریم و به ما آموزش داده نشده است . همینطور راجع به اهمیت مواد غذایی و اینکه چه بخوریم یا نخوریم و یا چقدر بخوریم ؟ یا خواص مواد غذایی . اگر این مسائل روشن می شد ، در تغذیه مان بیشتر دقت میکردیم . نسل امروز در مقایسه با نسل قدیم چیزی از مواد غذایی و خواص آنها نمی داند و بیشتر به غذاهای آماده ( فست فودها ) علاقه دارد.

امروزه با توجه به تغییر ساختار زندگی و خانواده و اینکه زن و مرد هر دو بیرون از خانه کار می کنند ، فرصت کافی برای درست کردن غذای سالم و اجرای برنامه تغذیه سالم در خانواده وجود ندارد و لذا چاره ای جز استفاده از غذاهای سریع و آماده و فریز شده نداریم و این باعث انواع و اقسام بیماریها شده و روز بروز به تعداد بیمارستانها و آزمایشگاه ها اضافه میشود .

 

جسم ما برای بقا به سه نوع سوخت نیز دارد :  گاز ( هوا ) ، مایعات و جامدات

گاز : بدن ما به هوای پاک و سالم نیاز دارد ولی متاسفانه هوای کشور ما و بیشتر کشورها بسیار آلوده است و باعث انواع بیماریها شده و میشود .

مایعات : مایعات یکی از ضروری ترین نیازهای بدن است ولی اینکه چه مایعاتی بخوریم ، خیلی مهم است . آب ، بهترین و مناسب ترین مایع برای بدن است . بهتر است صبح ، بعد از بیدار شدن از خواب حداقل یک لیوان آب ولرم بخوریم تا شیره ها و مایعات و تمام چیزهایی که در دهان ، مری و معده است ، شسته شود .

در طول شب که از هیچ مایعاتی استفاده نکرده ایم ، خون ما غلیظ میشود و این یکی از دلایل سکته میباشد . ضمنا از نوشابه های گاز دار و صنعتی استفاده نکنیم .

جامدات : قبلا گفتیم بدن ما احتیاج به مواد معدنی ، پروتئینی و گیاهی دارد و اینها را از مواد غذایی می گیرد پس ما باید مواد غذایی متنوع و در حد تعادل مصرف کنیم چون کمبود هر یک از این مواد ایجاد یک بیماری می کند .

به جز مواد اولیه ای که بدن از بیرون می گیرد ، یکسری مواد اولیه را هم خود بدن باید تولید کند مثل انسولین یا شیر مادر یا اسپرم آقایان یا هورمون ها . برای تولید اینها هم اول باید مواد اولیه اش را داشته باشد مثل پتاسیم ، کلسیم ، آهن و غیره که از مواد غذایی می گیرد و دوم اینکه سیستمی هست که اینها را تولید میکند مثل لوزالمعده که انسولین تولید میکند ، پس جسم ما مثل یک ماشین پیشرفته است که اگر مواد اولیه اش خراب باشد یا سیستم درست کار نکند یا محل نگهداری مواد خراب باشد ، دچار مشکل میشود .

مسئله بعدی نفس است و خوراک نفس :

نفس را قبلا تعریف کردیم ، نفس چیزی است که تعیین موجودیت می کند در ظاهر و باطن و یکسری خواسته دارد و گفتیم که خوراک نفس ورای ماده است . در مورد حس ، برای درک بهتر مطلب ، یک مرحله پایین می آییم و میگوییم فکر . به لحاظ اینکه فکر ما در تولید حس ما نقش بسیار مهمی دارد . نور و صوت از بیرون می آید و افکار یا حس و نگاه ما از درون خود ماست .

دفعات قبل گفتیم که آخرین مرحله آرایش جسم ، فرمان فکر و عقل است یعنی آنچه را که عقل میگوید و فرمان میدهد ، به آن عمل می کند . مثلا عقل میگوید سیگار و مواد مخدر ضرر دارد ، مصرف نمی کند ، میگوید رشوه نگیر ، نمی گیرد و غیره .

اگر اندیشه منفی باشد ما را به خاک سیاه می نشاند . ناامیدی ، حسادت و کینه جویی از اندیشه های منفی است . ناامیدی به نفس انرژی منفی میدهد و قدرت انرژی نفس را میگیرد و زندگی ما را تبدیل به جهنم میکند و این از تفکر است . حسادت مربوط به فکر ماست ، البته گاهی در حد معقول باعث پیشرفت انسان میشود ، مثل حسادت در درس خواندن . کینه جویی هم از تفکر منفی است ، باید ببخشیم تا خداوند هم ما را ببخشد .

ما با مقیاسهای مادی و دنیوی نمی توانیم بگوییم چه کسی خوشبخت و چه کسی بدبخت است بلکه با نگاه به درون خو می توانیم احساس خوشبختی  یا بدبختی کنیم .

 

پس افکار منفی که ذکر شد انرژی ما را میگیرد ولی خوراکی که نفس ما نیاز دارد و نفس از آنها انرژی میگیرد ، افکار و اندیشه های مثبت و شکرگزاری است ، بخصوص شکرگزاری از مخلوق که واجب تر از شکرگزاری از خداوند است .

فکر ما در سه قسمت کار خود را ادامه میدهد : گذشته ، حال و آینده

فکر ما حد و مرزی ندارد و دامنه تفکر و اندیشه ، فضا و زمان و مکان نمی شناسد و دائما در حال سیر در زمانهای مختلف است . اگر برای تفکر ، حد و مرز قرار دهیم یعنی اینکه فقط در گذشته باشیم یا فقط در زمان حال زندگی کنیم و یا فقط برای آینده فکر کنیم ، غلط است . فکر ما باید از گذشته نتیجه بگیرد ، در حال زندگی کند و برای آینده برنامه ریزی کند .

وقتی میگوییم گذشته ، منظورمان یکی مربوط به دوران کودکی است ، یکی مربوط به روندها و سالهای گذشته عمر ماست و اما یکی دیگر مربوط به گذشته های بسیار دور (کهن گذشته ) است یعنی مربوط به روز ازل و حتی قبل از روز ازل . چون هر نفسی یک آرشیو دارد که تمام اطلاعات روز الست (روزی که خداوند با انسان پیمان بست و ما گفتیم که بله تو پروردگار ما هستی ) و قبل از روز الست در آن آرشیو هست ، آرشیو پنهان و آرشیو آشکار .

روز الست یک مقطع است و آغاز نیست . در آن مقطع خداوند پیمانی با انسان بست ولی انسان قبل از آن هم بوده ، این کهن گذشته است و این میشود همان فطرت و نهاد هر موجودی و چیزی که قبل از پا گذاشتن به این دنیا برای هر شخصی ترسیم شده .

در سیستم مدرن امروزی به فطرت و کهن گذشته اعتقادی ندارند و انسان را از زمانی که به دنیا می آید میبینند تا زمان کنونی اش لذا در حل خیلی مسائل و بیماریها عاجزند ولی چیزهایی هست که در پس پرده است .

مسئله دیگر اینکه فکر ، انواع احساسات و عواطف را می سازد ، چیزی که به آن روان می گوییم یعنی خلق و خو . روان با نفس فرق دارد . گفتیم روان یعنی مجموعه خلق و خو و چیزی که روان را می سازد ، یکی سیستم های جسم است و دیگری جهان بینی است . پس برای درمان روان هر کس هم باید جنبه جسمی و فیزیولوژی آن را در نظر بگیریم و درمان کنیم و هم باید دیدگاه ، تفکر ، اندیشه و جهان بینی آن را درست کنیم .

مشکلات افراد و ریشه کارهای خلاف امروز آنان تنها مربوط به دوران کودکی نمیشود بلکه یک قسمت مربوط به دوران حال ، قسمتی مربوط به گذشته و نیز کهن گذشته و آرشیو باستانی انسانها است و دوران کودکی فقط یک قسمت از این پازل است .

با تشکر : مسافر مسعودطبقه بندی: سی دی آموزشی، جهانبینی، درمان اعتیاد،
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد،

تاریخ : پنجشنبه 4 آذر 1395 | 01:26 ب.ظ | نویسنده : مهدی پوستی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.