تبلیغات
لژیون مسافر مهدی پوستی - خلاصه سی دی انرژی نفس یک
 
لژیون مسافر مهدی پوستی
مکن ز غصه شکایت که در طریق طلب - به راحتی نرسید آنکه زحمتی نکشید
شنبه 29 آبان 1395 :: نویسنده : مهدی پوستی

به نام قدرت مطلق

 خلاصه سی دی انرژی نفس یک

گزارش لژیون و کنفرانس سی دی انرژی نفس (1) توسط مسافر مسعود

ابتدا صحبت های بین استاد و شاگرد در تاریخ 6/11/73 بیان شده و سپس توضیحاتی در این باره ارائه گردیده است .

استاد میگوید : ما در بحث گذشته راجع به صوت و نور اشاره ای به تصویر نمودیم . میدانید که شروع و حرکتِ بیشترِ عمل را ، صوت انجام میدهد ، و باقی است . راجع به نور قدری توضیح دادیم اما گفتیم تصویر و انرژی و یا تصویر و قوت در بیشتر عالم هست و برای نشان دادن تصویر ، آن را حک مینمودند . در مورد بشر و یا انسان که قوت میگیرد ، تصویر ، نیروی خفته یا پنهان دارد . در انسانی که با آن تصویر آشنا باشد ، مطالب را عوض مینماید .

و اما بحث امروز ما که قبلا هم در مورد آن صحبت کرده ایم . جسم انسان به مانند یک ماشین یا یک شهر یا یک خانه میباشد و خود ما یا نفس ما مثل راننده آن ماشین یا کسی است که در آن خانه سکونت دارد .

در تعریف نفس هم گفتیم ، نفس آن چیزی است که تعیین موجودیت میکند در ظاهر و در باطن و همینطور یک سری خواسته ها هم دارد .

علت آن که میگوییم ، یک چیزی است ، به آن دلیل است که نمیدانیم نفس از چه جنسی است و از چه ساخته شده . البته گفتیم که جسم یا کالبد ما از خاک تشکیل شده . به این مفهوم که کلیه موادی که در جسم ما هست ، همگی در خاک هم وجود دارد . این مواد را جسم ما بطور غیر مستقیم از گیاهان و میوه ها و نیز خوردن گوشت حیوانات بدست می آورد .

اگر انسان را با ماشین مقایسه کنیم ، تفاوتی که وجود دارد ، این که سوخت ماشین که میتواند بنزین ، گاز ، الکل یا برق باشد ، آنرا به حرکت در می آورد ولی اگر اشکال یا نقصی در ماشین بوجود آمد ، این سوخت نمیتواند ماشین را تعمیر کند و دوباره به حرکت در آورد.

در مقایسه با انسان ، برخلاف ماشین ، اگر مشکلی برای جسم ما بوجود آمد ، بدن ما خودش آن را ترمیم میکند و در واقع مواد لازم برای ترمیم را از مواد غذایی که حکم سوخت را برای ما دارد ، تامین میکند . پس نکته مهم اینکه مواد غذایی یا سوخت بدن انسان دو کار انجام میدهد ، یکی انرژی حرکت و نقل و انتقال انسان مثل راه رفتن و کار کردن و دوم تامین مواد برای ترمیم جسم در هنگام نقص یعنی بیماریها .

به همین دلیل مهم و اساسی است که ما باید به نوع مواد غذایی مصرفی و چگونگی نگهداری و تهیه و مصرف آنها بسیار دقت کنیم و لذا میگوییم ، مواد غذایی تازه مصرف کنیم ، از غذاهای کنسروی ( به جزء در مواقع اضطرار و اجبار ) استفاده نکنیم و همچنین از غذاهای فرآوری شده مانند سوسیس ، کالباس ، نوشابه های گازدار و ..... حتی الامکان مصرف نکنیم .

 چرا که بسیاری از بیماری هایی که امروزه بشر با آن دست به گریبان است ، از مواد غذایی ناسالم و تغذیه ناسالم و غیر بهداشتی است . مثلا به بهانه گران بودن میوه از مصرف آن خودداری میکنیم در صورتی که هزینه های بیماری های ناشی از عدم مصرف میوه جات و سبزیجات بسیار بالاتر از هزینه های خرید آنها است .

مواد غذایی که ما مصرف میکنیم را میتوان به سه گروه تقسیم بندی نمود :

1- غذاهای خوب : غذاهای خوب که همان مواد غذایی تازه و مفید هستند شامل سبزیجات ، میوه و گوشت که همگی تازه مصرف شوند نه اینکه در فریزر به مدت شش ماه یا یکسال بمانند و یا غذاهای کنسروی .

2- غذاهای بد : غذاهای بد که مشخص است و میدانیم مثل مشروبات الکلی ، مواد مخدر ، قرصهای روان گردان ، سیگار و ...........

3- غذاهای خنثی : غذاهای خنثی که به اصطلاح نه کور میکند نه شفا میدهد . مثل سوسیس ، کالباس ، سس های چرب صنعتی و ........

مسئله دیگر ، تشخیص غذاها است که ما از سه روش آنها را تشخیص میدهیم :

1- از راه دیدن که آیا قابل خوردن است یا خیر

2- بوی آنها که میشود با حس بویایی تشخیص داد که آیا غذا فاسد است یا نه .

3- مزه غذا

البته امروزه در اکثر کارخانجات مواد غذایی بویژه سوسیس و کالباس ، با اضافه کردن مواد مختلف ، طعم ، بو و مزه را مطابق سلیقه و ذائقه مصرف کنده تغییر میدهند بطوریکه از شرایط اولیه کاملا متفاوت شده و بسیار خوش طعم و بو ، با ظاهر مناسب و زیبا عرضه می گردد .

جدا از مسئله مواد غذایی و تغذیه سالم ، مسئله دیگر ، ورزش است که آن هم برای جسم لازم است و بر ضرورت آن تائید شده و در کنگره همه باید ورزش کنند ، کسی که ورزش نکند نمیتواند راهنما ، مرزبان ، دبیر یا نگهبان شود .

تا اینجا راجع با اتومبیل ( جسم ) صحبت کردیم و نیز راجع به انرژی و خوراک این اتومبیل ، اما این اتومبیل ، یک راننده هم دارد و آن نفس ماست و گفتیم نفس آن چیزی است که تعیین موجودیت میکند ، در ظاهر و در باطن . بر طبق کتاب آسمانی ، فرشته مرگ به هنگام مرگ ، نفس ما را تحویل میگیرد و جسم متلاشی میشود . حال این نفس هم احتیاج به خوراک و انرژی دارد ولی این انرژی و خوراک از نوع مواد غذایی و معدنی نیست و این انرژی را از صوت میگیرد .

اما این صوت ها که به نفس انرژی میدهند و میگیرند ، میتوانند به دسته باشند :

1- صوت خوب : صوت خوب که به نفس ، انرژی خوب میدهد مثل زمانی که کسی با ما حرفی میزند و ما سرشار از انرژی میشویم و یا زمانی که به صوت پرندگان خوش آواز ، صدای موج دریا و یا موسیقی گوش نواز ، ملایم و زیبا و خاطره انگیزی گوش میدهیم یا در ارتش و جنگها با صدای طبل و کوس و انواع موزیکها به جنگجویان انرژی میدهند .

2- صوت بد : صوت بد مانند زمانی که کسی ما را ملامت میکند ، تحقیر میکند ، زخم زبان میزند ، ناسزا میگوید یا صدای موسیقی های مخرب و انواع صوت های مخرب دیگر که انرژی ما را تخلیه میکند و حرکت و پویایی را از ما میگیرد .

3- صوت خنثی : صوت خنثی تاثیر آنچنانی بر انرژی نفس ندارد .

چیز دیگری که به نفس قدرت میدهد یا قدرت آن را میگیرد ، نور است . البته نور خودش را به صورت تصویر به نمایش میگذارد. مثل تصویر سینمایی ، تلویزیون یا عکس . این تصاویر و عکسها میتوانند انرژی را از ما بگیرند و یا به ما انرژی بدهند . مثلا ممکن است با دیدن یک عکس راجع به جنایت یا فقر یا قحطی ، خالی از انرژی شویم یا برعکس .

( برخی از عکسهای خبری ، جهان را تکان داده و چنان افکار عمومی را تحت تاثیر قرار داده که راجع به آنها کتابها نوشته اند و یا حتی موردی بوده راجع به قحطی در سومالی که عکاس آن بعدا خودکشی کرده است )

پس تا اینجا مشخص شد که صور آشکار ما یعنی جسم ما احتیاج به مواد غذایی دارد و صور پنهان ما که نفس، مربوط به آن است هم احتیاج به خوراک و انرژی دارد که این انرژی ، ماورای ماده است و شامل نور ( به صورت تصاویر ) و صوت میشد .

و اما مورد دیگری که مربوط به صور پنهان ما میشود و روی آن تاثیر میگذارد ، افکار ماست . هم افکار خوب و هم افکار بد که به صورت موج یا به اصطلاح امواج پنهانی ، از افکار می آید .

همانطور که اگر به جسم غذا نرسد ، بیماریهای جسمی عارض میشود ، اگر به قسمت نفس هم انرژی نرسد ، دچار بیماریهایی میشویم که اصطلاحا بیماری های سایکوسوماتیک یا روان تنی( Psychosomatic) ( بیماریهای جسمی که ریشه عصبی و روانی دارند ) میگویند که امروزه بشر با آنها دست به گریبان است مثل خیلی از بیماریهای گوارشی ، قلبی و تنفسی که ریشه بیماری را تشخیص نمی دهند و فکر می کنند همه بیماریها با یک قرص و دارو درمان میشود . ما در کنگره برای درمان بیماریهای سایکوسوماتیک ، جهان بینی را تدریس میکنیم یعنی با جهان بینی خوراکی برای نفس تهیه می کنیم . برای تربیت درست و برای صور پنهان .

مورد دیگری که میخواهیم بحث کنیم در مورد مواد غذایی سالم و تازه است که میتواند از انواع و اقسام بیماریهای ما جلوگیری کند و در اینجا به یک مورد آن اشاره میکنیم که به عنوان اکسیر ضد پیری استفاده میشود و آن عبارت است از ترکیب عسل و سرکه سیب که هر دو اینها سرشار از پتاسیم هستند که سطح سدیم خون را تنظیم کرده و فشار خون را کنترل می کنند و نیز هر دوی آنها حاوی منیزیم هستند و باعث کاهش فشار از دیواره رگها میشوند .

برای تهیه این اکسیر ، یک لیوان آب ولرم ، 1/5 تا 2 قاشق سرکه سیب طبیعی ، 1/5 تا 2 قاشق عسل را با یکدیگر مخلوط کرده ، بطوریکه کاملا حل و یکدست شوند . مقدار پیشنهادی این معجون ، 1 تا 2 لیوان به مدت 7 روز یا بیشتر است .

اثرات مثبت این اکسیر عبارتند از : بهبود گوارش و تقویت سیستم گوارشی بدن ، تقویت سیستم گردش خون ، تقویت غشاء مخاطی گلو ، رفع خستگی و از بین بردن برخی میکروبهای مضر بدن .

البته سرکه سیب خالص و طبیعی به تنهایی برای مسافران سفر اول هم مفید است . اگر یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را در یک لیوان آب ولرم حل کرده و صبح بعد از بیدار شدن و نیم تا یک ساعت قبل از خوردن داروی OT استفاده شود ، باعث رفع یبوست شده و روده بزرگ و دستگاه گوارش را سم زدایی میکند .

مادر امراض نسل بشر امروزه دو چیز است : اول بیخوابی و دوم یبوست که باعث انباشته شدن مواد سمی ، زخم ، کولیت روده ، خونریزی و مشکلات عدیده دیگر میشود .

و اما برگردیم به بحث نور ، صوت و تصویر که قبلا صحبت کردیم .

صوت : صوت که شروع حرکت است و همه ارتباطات روزانه ما با صوت انجام میگیرد و ارتباطات و گفتگوها در زندگی ما نقش بسیار بسیار زیادی دارد .

تصویر : تصویر در تمام امورات زندگی و حیات ما اثر ثمر بخش دارد و کاربرد و استفاده از تصاویر در نزد اشخاص منفی و نیروهای تخریبی و غیره ، که این عمل ممکن است در جهت بدی باشد و این نمونه ای از قدرت تصویر میباشد .

تصویر و انرژی یا قوت در بیشتر عالم هست و برای نشان دادن آن ، آن را حک مینمودند که شناخته شود و از انرژی باید درست و به موقع و در جهت خودش استفاده کنیم . در مورد انسان ، تصویر ، نیروی خفته یا پنهان دارد که میتواند اثرات خوب یا اثرات بد و مخرب داشته باشد .

ما انسانها ،امروزه در حال ثبت وقایع و لحظات هستیم و در فکر درک وقایع و لحظات نیستیم و با ورود تکنولوژی جدید و سهولت گرفتن عکس و فیلم ، بدون توجه به نتیجه و یا اینکه چه موقع فرصت بازدید آنها را داریم یا نه ، بطور پیوسته مشغول عکس گرفتن میشویم .

پس این شد که ما به جهت کسب علم و دانش و تسویه کالبدها سخن داریم . کالبدها یعنی کالبدی که در خواب است ، در بیداری است و ادامه آن و مراقبت های لازم در هر بعد . انسان لازم است که از آنها اطاعت نماید تا برای امورات خود به مشکلات عدیده برخورد ننماید.

با تشکر : مسافر مسعود

  

نوع مطلب : سی دی آموزشی، تصاویر لژیون، 
برچسب ها : کنگره 60، درمان اعتیاد، سی دی آموزشی،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 26 اسفند 1395 01:50 ب.ظ
خدا قوت . بسیار عالی و خوب بود
سه شنبه 2 آذر 1395 12:16 ق.ظ
با سپاس و خدا قوت خدمت راهنمای عزیزم که برای راهنمایی رهجوهای خود از هیچ تلاشی فرو گذار نمی کنند و تشکر فراوان از آقا مسعود که سی دی را به این زیبایی تشریح کردند .سپاس از هر دو عزیز
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
[cb:blog_page_title]
 
[cb:blog_title]
[cb:blog_slogan]
درباره وبلاگ
[cb:blog_logo]

[cb:blog_description]

مدیر وبلاگ : [cb:blog_author_name]
مطالب اخیر
نظرسنجی
[cb:poll_question]
[cb:poll_answer]برچسبها
[cb:post_create_date] :: نویسنده : [cb:post_author_name]
[cb:post_body1][cb:post_body2]

[cb:post_continue_link]


نوع مطلب : [cb:post_category_name]، 
برچسب ها : [cb:post_tag_name]،
لینک های مرتبط : [cb:post_related_link_name]،
[cb:post_comment_date]
[cb:post_comment_body]
[cb:post_comment_replystart]
[cb:post_comment_replyname]

[cb:post_comment_replybody]
[cb:post_comment_replyend]
[cb:post_comment_form]
[cb:general_list_text]


( کل صفحات : [cb:pages_total] )    [cb:pages_no]   
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
 • کل بازدید : [cb:stat_total_view]
 • بازدید امروز :[cb:stat_today_view]
 • بازدید دیروز : [cb:stat_yesterday_view]
 • بازدید این ماه : [cb:stat_this_month_view]
 • بازدید ماه قبل : [cb:stat_last_month_view]
 • تعداد نویسندگان : [cb:stat_total_author]
 • تعداد کل پست ها : [cb:stat_total_post]
 • آخرین بازدید : [cb:stat_last_view_date]
 • آخرین بروز رسانی : [cb:stat_modify_date]
[cb:blog_script]