تبلیغات
لژیون مسافر مهدی پوستی - خلاصه سی دی خدمت از استاد امین دژاکام

خلاصه سی دی خدمت از استاد امین دژاکام

گزارش کنفرانس و برداشت از سی دی خدمت توسط مسافر مسعود

در روز سه شنبه 26 مرداد ماه 95

نکات مهم سی دی خدمت

1- یکی از مسائل مهم در کائنات ، تعادل یا حفظ تعادل است چون بنیان هر چیزی بر حسب تعادل مفهوم پیدا میکند .

2- اولین شرط بوجود آمدن یک ساختار ، تعادل و حفظ آن است .

3- تفاوت بین موجود زنده و غیر زنده در همین نکته یعنی حفظ تعادل است . در موجودات زنده اگر مسئله ای باعث عدم تعادل آن شود مثل زخمی شدن بدن ، این زخم با مکانیسمی ترمیم شده و به حالت اصلی برمیگردد ولی در موجود غیره زنده چنین مکانیسمی وجود ندارد .

4- تعادل ، بنیان حیات را در خودش بوجود میآورد و در درمان اعتیاد و متد DST در کنگره 60 از همین مسئله استفاده میشود و میگوییم درمان در درون هر شخص وجود دارد. به همین دلیل به راهنمایان کنگره 60 ، درمان گر نمیگوییم بلکه راهنما میگوییم .

5- ظرفیت چیزی نیست جز دارایی ، مثل استخر یا هر ظرفی که یک گنجایش دارد و اگر خارج از ظرفیت هر ظرفی ، چیزی اضافه کنیم ، نمیتواند بپذیرد و سر ریز میشود . اگر کمتر از ظرفیت هم بریزیم ، باز قابلیت خود را نشان نمیدهد . مثلا در استخر با ظرفیت 50 هزار لیتر ، 5 هزار لیتر آب بریزیم .

6- ظرفیت انسان هم به همین شکل است . اگر کمتر از ظرفیت هر انسانی به او کاری داده شود نمیتواند توانایی ها و ارزشهای خوب خودش را بروز دهد . لذا یکی از راه های از کار انداختن توانایی های یک انسان این است که انسانی که قابلیت های خیلی زیادی دارد ، کار کوچکی محول کنیم .

7- عکس مسئله بالا هم صادق است یعنی به انسانی که ظرفیت کار و مسئولیت بزرگی ندارد ، وظیفه بزرگی را محول کنیم ، هم به او و هم به خودمان ضرر و صدمه میزنیم .

8- در خدمت نباید طمع داشته باشیم بلکه باید آموزش دیده باشیم ، ظرفیت آنرا داشته باشیم و خواسته و نیاز درون مان وجود داشته باشد .

9- اگر خواسته درون ما واقعی باشد و ما به آن نیاز داشته باشیم ، در خود ما و دیگران تعادل به وجود میآید .

10- دو پارامتر قدرت و اعتماد به نفس در انسان ، از اجرا کردن خواسته ها چه معقول و چه نامعقول به وجود میآید . اما مسئله مهم تشخیص خواسته معقول و نامعقول است و اینکه خواسته ما از چه نوعی باشد و مسیر هم متفاوت است . یعنی اگر انتخابی که انجام میدهیم ، بر اساس خواسته معقول یا نیاز باشد ( نیاز آن چیزی است که وقتی انسان آنرا انجام میدهد ، تعادلش برقرار میشود) ، در شخص اعتماد به نفس ، آرامش ، برکت و سازندگی به وجود میآید . اما اگر بر اساس خواسته نامعقول بود ، اعتماد به نفس و انرژی به وجود میآید ولی به تعادل ناپایدار میرسد یعنی با کوچکترین حرفی بهم میریزد و حالت تهاجمی پیدا میکند و غیره .

11- در کنگره 60 وظیفه ما ، برآوردن نیاز انسانها است یعنی برگرداندن به چرخه تعادل . اما از چه طریقی ؟ از طریق آموزشهای کنگره ، جهت انتقال دانش که آن شخص خودش مسئله را حل کند . در واقع ما در کنگره 60 قوانین را یاد میدهیم ، نحوه استفاده از آنها با خود شخص است .

12- انرژی حاصل از برآوردن نیاز انسانها و خواسته های معقول ، انرژی پاک است اما اگر در جهت خواسته های نامعقول اشخاص گام بر داریم و کمک کنیم ، انرژی حاصله منفی است و اعتماد به نفس حاصله در جهت تخریب است .

13- در ورزش هدف اول ، سلامتی و درمان و هدف دوم ، دادن پیام سلامتی و درمان که در واقع همان پیام کنگره است ، میباشد و فقط هدف ورزش در کنگره قهرمانی و گرفتن مدال نیست . اما دیده شده رهجویانی که دنبال ورزش و سپس قهرمانی رفتند ولی از اینکه بگویند ما مصرف کننده بودیم و الان در کنگره درمان شده ایم ( در واقع پیام کنگره را بدهند ) شانه خالی کرده اند . این اشخاص فقط به دنبال قهرمانی و مدال هستند و سرمایه گذاری روی این اشخاص یعنی انحراف از مسیر و سقوط ، چونکه دنبال خواسته نامعقول بوده اند .

14- دادن پیام سلامتی و درمان اعتیاد ، پیام کنگره است و بند محبت در درمان به وجود میآید .

15- ما همیشه باید در خدمت نیازمندان باشیم و برآوردن خواسته معقول بر اساس نیاز واقعی و درونی .

با تشکر و آرزوی موفقیت : مسافر مسعود

 
طبقه بندی: سی دی آموزشی، جهانبینی،
برچسب ها: درمان اعتیاد، سی دی آموزشی،

تاریخ : پنجشنبه 28 مرداد 1395 | 10:48 ق.ظ | نویسنده : مهدی پوستی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.