تبلیغات
لژیون مسافر مهدی پوستی - نکات کلیدی و خلاصه سی دی دوا 2 از مهندس دژاکام

گزارش کنفرانس و برداشت از سی دی دوا 2 توسط مسافر مسعود

در روز یکشنبه 24 مرداد ماه 95

نکات کلیدی و خلاصه سی دی دوا 2 از مهندس دژاکام

در ابتدا آقای مهندس متنی را خواندند : جسم انسان مانند کهکشان است . اگر بخواهیم راجع به آن کاوش کنیم ، مطلب بسیار دارد ، از آمدن ها ، زایش ، رفتن ها و بازگشتن ها و اینکه انسان دارای چه قدرت و توانایی است که ما ذره ای از آنرا نمیدانیم . فقط میدانیم که سلامتی دارد یا بیماری دارد و بیمار میشود و چگونه درمان میشود و ما در درمان خیلی از بیماریها عاجزیم . بهر حال جهانی است که ما باید راجع به خیلی از چیزها گفتگو کنیم . جهانی است مملو از مجهولات .

نکات کلیدی سی دی :

1- قسمت ظاهر انسان مشخص است ولی قسمت اصلی ( صور پنهان ) ،مجهول است . بیماریها و درمانها مجهول است . بخصوص در بیماریها ، مجهولات بسیار زیاد است . قسمت مجهولات بسیار زیاد است که میتوان گفت ، یک قسمت معلوم در مقابل یک میلیارد مجهول .

2- ما به دنبال این هستیم که مشاهدات خود در مسیر درمان اعتیاد به روش DST  را توجیه کنیم که چرا و چگونه این بیماری درمان شد . خلاصه اینکه مواد خود را کنترل نمودیم که به درمان خود رسیدیم . با درمان خود به درمان دیگران رسیدیم و با درمان دیگران ، دیده شد که در این روش DST یک سری بیماریها هم درمان شد ( هم روحی و روانی و هم جسمی ) و گرنه ما نه کاوشگر بودیم و نه جستجوگر .

3- مهمترین مسئله ، طلب است . طلب یعنی خواستن ( طلب اولین مرحله از مراحل تزکیه در عرفان عرفا مثل عطار میباشد ) . با طلب گره ها  باز میشود و راه هموار میگردد . البته طلب هم در جهت مثبت است مثل رسیدن به درمان اعتیاد ، قبولی دانشگاه و ازدواج و غیره و هم در جهت منفی ، حتی طلب مرگ یا بیماری . پس طلب یعنی اینکه ، شخص بخواهد ، هر چیزی را ، درمان را و غیره .

4- ما باید در هر کاری قدم های خود را محکم بر داریم . مثالی در کنگره هست که میگوید : با عقابها بپرید ، عقابها شما را به بلندای آسمان میبرند . با مگس ها نپرید که مگس ها شما را به سطل زباله میبرند . قدم محکم در کنگره این است که بگردیم و عقابها را پیدا کنیم . قدم محکم در لژیون یعنی برنامه لژیون را کاملا اجرا کنیم . قدم محکم در لژیون یعنی یک ربع زودتر آمدن و حضور داشتن . قدم محکم در OT  یعنی سر ساعت و مرتب اجرا کردن آن .

5- بدن ما سیستمی دارد که خودش ، خودش را ترمیم میکند ، ما کافی است دوا را بدهیم .

6- بدن ما جهان اکبر است در مقابل کهکشانها که جهان اصغر است . یعنی انسان بزرگتر از تمام کائنات است .

7- سلول که کوچکترین عضو بدن است ، خودش مانند یک شهر است . پروتئین میسازد و پروتئین ، آنزیم را میسازد که کارشان تغییر مواد است .

8- در بدن ما سیستمهایی وجود دارد که خودشان ، خودشان را کنترل میکنند ، بخصوص در زمان بیماریها و همه آنها مواد شیمیایی است .

9- بدن را میشود به پالایشگاه تشبیه کرد و بیماریهای بدن را به خرابی پالایشگاه ، که خرابی آن یا از مواد اولیه است یا خود سیستم . بیماریها در بدن انسان هم یا از مواد اولیه است یعنی تغذیه که ممکن است املاح و عناصر مثل آهن و کلسیم و غیره کم و زیاد باشد یا بعضی مواقع سیستم خراب است مثل کلیه که سنگ میسازد .

10- در بیماریهای مختلف ، ما باید علت بیماری را بشناسیم و آنرا درست کنیم نه اینکه فقط دارو بدهیم ( داروی مسکن ) . در اعتیاد هم همینطور است ، باید بیماری اعتیاد را بشناسیم . اگر در اثر مصرف مواد به مشکلات زیادی دچار شدیم ، پس از قطع مواد اگر ماده و داروی مناسب جایگزین نشود ، صد سال دیگر هم درمان نمیشود .

11- ما نمیتوانیم با سرعت کارها را به نتیجه برسانیم ، هر کاری زمان مناسب خودش را میخواهد ، مثل متد DST که حداقل به 11 ماه زمان نیاز دارد .  

12- در مورد درمان اعتیاد ، ما فقط در برابر کسانی که تسلیم راه میشوند وظیفه راهنمایی داریم و در مورد کسانی که تسلیم نمیشوند وظیفه ای نداریم . ما نمیتوانیم وقت و انرژی خود را صرف کسانی کنیم که تسلیم راه ما نمیشوند . تسلیم شدن و خواستن با هم فرق دارند . تسلیم مهم است . آنهایی که به اجبار آمده اند به درمان نمیرسند و با آنها کاری نداریم چون اینها شایستگی درمان ندارند ( گناهکار واقعی را دل سوختن گناه است ) .

13- اعتیاد یک فرهنگ است و یک تفکر . برای رهایی از اعتیاد باید فرهنگ مصرف کنندگی اعتیاد از بین برود . در این راه باید مطالعه کرد و اندیشه را قوی نمود . مطالب غنی باعث حرکت رهجو میشود ، لذا با کتاب ، سی دی ، امتحان و آموزش ، تفکر را تغییر میدهیم . مطالب غنی به رهجوها قدرت ، پاکی ، صراط مستقیم ، اندیشه سالم و ...... میدهد . رهایی بدون آموزش امکان پذیر نیست .
طبقه بندی: سی دی آموزشی، جهانبینی،
برچسب ها: درمان اعتیاد، کنگره 60، سی دی آموزشی،

تاریخ : دوشنبه 25 مرداد 1395 | 02:46 ب.ظ | نویسنده : مهدی پوستی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.