تبلیغات
لژیون مسافر مهدی پوستی - نکات کلیدی و مهم از سی دی دوا 1 از مهندس دژاکام


گزارش کنفرانس و برداشت از سی دی دوا(یک) توسط مسافر مسعود

در روز سه شنبه 19 مرداد ماه 95

نکات کلیدی و مهم از سی دی دوا (یک) از مهندس دژاکام

آقای مهندس در سری سی دی های دوا ، راجع به سیستم بدن انسان ، بیماریها ، علت آنها ، درمان و نحوه برخورد بدن انسان با بیماری صحبت نموده و در ابتدا از سخنان استاد و شاگرد که تاریخ 11/11/78 انجام شده ، مطلبی میگویند :

همه ما خوب هستیم و به امورات جاری مشغول . با همراهان خود قدری در مسائل بحث داریم و برای انجام آنها از نیروی الهی یاری میطلبیم . در مورد انجام وظایف فی مابین یعنی همان کارهای بین ما و شما (کل را عرض میکنیم ) ، میدانیم که با معذورات هم برخورد مینمائید. اما میدانیم که در طلب ، چه مسائلی نهفته است که بایستی جلو بروید تا خدای نکرده به سستی نرسد زیرا آن طوری که میدانید همیشه مریض وجود دارد و برای درمان بیمار باید هر نوع دوایی که موثر است بیابید . منظور ، راه را که خود میدانید . ولی بنیان عمل در این راه نهفته است و به قول دوست مان، دین دستور که میگوید : شفا خانه حتما نباید دواخانه هم باشد زیرا شفا را خدا میدهد و دوا را آدمی زاد .

نکات کلیدی و خلاصه سی دی دوا :

1-  بیماری یعنی وجود یک نقص یا اشکال در بدن انسان .

2- بیماریها به دو دسته تقسیم میشوند : الف- بیماریهای جسمی یا فیزیولوژیک ب- بیماریهای مربوط به روح و روان مانند افسردگی یا اسکیزوفرنی

3- چگونه یک بیماری در جسم به وجود می آید ؟ اگر در مجموعه سیستم بدن انسان نقصی به وجود آید و از تعادل طبیعی خارج شود به آن بیماری اطلاق میشود . مثلا در تعداد گلبولهای سفید خون ، میزان چربی خون ، دما و فشار خون که در صورت عدم توازن در آنها ، بیماری به وجود می آید .

4- بدن انسان از خاک ساخته شده است یعنی تمام موادی که در خاک وجود دارد در بدن انسان هم وجود دارد و این املاح و عناصر باید به میزان مشخصی در بدن وجود داشته باشد . کم یا زیاد شدن هر یک از این عناصر در بدن موجب بروز یک بیماری میشود . مانند کلسیم که کمبود آن باعث پوکی استخوان و زیادی آن باعث ایجاد سنگ کلیه میشود .

5- کلیه اعضای بدن دستورات شان را از مغز میگیرند و اگر دستوراتی که از مغز میگیرند دچار اشکال شود ، عملکرد آن عضو مختل میشود .

6- بسیاری از بیماریها بخاطر بهم خوردن بالانس مواد معدنی بدن مثل کلسیم ،پتاسیم ، آهن و غیره به وجود می آید .


7- یک سری مواد معدنی و املاح و ویتامینهای مورد نیاز بدن فقط در میوه ها وجود دارد . به همین دلیل مبحث تغذیه در بیماریها و ایجاد آنها بسیار مهم است .

8- همه بدن و جسم ما بر اساس یک سری مواد شیمیایی ، مواد معدنی ، مواد بیوشیمی کار میکند .

9- فرق اساسی انسان با ماشین آلات در همین بحث مهم دواست . یعنی تعمیرکار برای تعمیر یک ماشین باید حتما عیب آن را برطرف کند ولی به انسان بیمار کافی است ، داروی مناسب داده شود ، سیستم بدن خودش ، خودش را درست میکند . در واقع بزرگ ترین سیستم پزشکی و قوی ترین سیستم درمانی و اتاق های جراحی در وجود خود انسان تعبیه شده است . پس کار حکیم و پزشک چیست ؟ کارش این است که ببیند کجای بدن ، چه ماده یا موادی کم دارد ، آنرا تهیه کند .

10- ما خیلی از بیماریها نمیتوانیم درمان کنیم . چون همه میخواهند خودشان درمان کنند ، در صورتی که بدن باید خودش ، خودش را درمان کند . یعنی باید ماده لازم را در اختیار بدن قرار دهیم تا بدن خودش را تعمیر کند . درست مانند کاری که ما برای درمان اعتیاد میکنیم . یعنی دارو را میدهیم و بدن خودش را درمان میکند . ( البته ما راهنمای درمان هستیم )

11- همانطور که ذکر شد قسمت عمده بیماریها در اثر کمبود مواد یا اضافه بودن آنها در بدن است . همانطور که باید کمبود بدن را برطرف نمائیم ، باید اضافه بودن آنرا هم برطرف کرده و به تعادل برسانیم چون معمولا باعث چاقی شده که خودش یک بیماری است و علاوه بر آن باعث خیلی از بیماریهای دیگر میشود . پس باید برای رفع آن بیماریها وزن خود را به وزن متعادل برسانیم .

12- یک قسمت مهم بیماریها بر اثر افکار و اندیشه های منفی است . امروزه به آنها بیماریهای روان تنی یا افکار تنی میگویند .

13- برای درمان بیماریها ، مثلث بیماری مطرح میشود که یک ضلع آن (قاعده مثلث) داروی مناسب است. یعنی اینکه ببینیم بدن یا عضو خاص چه نوع موادی کم دارد. ضلع دیگر آن مقدار مناسب است که باید دقیقا به اندازه مورد نیاز بدن ، کمبود آن مواد برطرف شود. ضلع سوم، زمان مناسب است یعنی در چه ساعتی و در چه بازده زمانی ، دارو را استفاده کنیم . در کنگره در درمان اعتیاد ، این سه پارامتر به طور کامل اجرا میشود. یعنی داروی مناسب ، شربت او تی است و میزان مناسب او تی توسط راهنما معلوم میشود و زمان آن هم روزانه سه نوبت است (منظم و در ساعت مشخص است) و یازده ماه به طول می انجامد .
طبقه بندی: سی دی آموزشی، جهانبینی، تصاویر لژیون،
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، سی دی آموزشی،

تاریخ : چهارشنبه 20 مرداد 1395 | 10:34 ب.ظ | نویسنده : مهدی پوستی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.