تبلیغات
لژیون مسافر مهدی پوستی - گزارش کنفرانس و برداشت از سی دی فهم در کلام

نکات کلیدی سی دی فهم در کلام از مهندس دژاکام :

گزارش کنفرانس و برداشت از سی دی فهم در کلام توسط مسافر مسعود در روز سه شنبه 29 تیر ماه 95

بطور کلی هر کلام را میشود در سه دسته تقسیم بندی کرد :

1-  کلام راستین یا کلام حقیقت

2- کلام دروغین یا ناحق   

3- کلام خنثی

این سه نوع در هم تنیده شده اند . یکی از مهمترین کارهای ما تشخیص کلام حق و ناحق است . اما چرا مهم است ؟ چون باید کلام حق را تشخیص دهیم و آن را در زندگی به کار بندیم تا زندگی ما شکوفا شود و اگر کلام باطل باشد زندگی ما را نابود میکند . عدم تشخیص کلام حق و باطل باعث نابودی زندگی خیلی از انسانها شده و میشود .

تشخیص کلام حق و باطل کار بسیار مشکلی است چرا ؟ چون کلام ظاهرا یکی است ولی در باطن ممکن است چند نوع باشد .

همه ما در حد امور روزمره زندگی خود ، میتوانیم با کمی تفکر و تعقل ، کلام حق و باطل را تشخیص دهیم . مثل همین درمان اعتیاد که با وجود روشهای مختلف و باطل ، سرانجام کلامی آمد تحت عنوان کنگره 60 ، روش تدریجی – پله ای و ما را از آن سیاهچال خارج کرد .

کلام حق ساده است . اگر پیچیده شد قابل حل و کاربردی نیست . مثل متد DST که به صورت ساده برای تازه واردان بیان میشود .

اعتیاد بیماری اجتماعی نیست چون اگر اینطور بود ، مربوط به اجتماع و جامعه میشود و دیگر درمان آن دست ما نیست . ولی ما میگوییم اعتیاد مربوط به جسم ، روان و جهانبینی است و آنرا درمان میکنیم .

برای بعضی ها که نمیخواهند بفهمند یا بدانند ، ما کاری با آنها نداریم .

هیچ قانونی در جهان مادی پابرجا نمی ماند ، اگر از عقل و فکر ناسالمی بیرون آمده باشد و سخنان کلام الله اگر چه از طرف یک انسان بیان شده ولی کلام انسان نیست و این کلام اگر ناحق بود ، نمیتوانست 1400 سال پایدار بماند .

صراط مستقیم ما را به جایگاه اصلی خودمان هدایت میکند و به ما آرامش میدهد و خروج از آن ضرر بسیار بسیار بزرگی خواهد داشت .

در هنگام بروز وسوسه ها باید تفکر و تعقل نماییم تا حق و باطل را تشخیص دهیم . چون در اثر این وسوسه ها و ضد ارزش ها ، ما ضعیف شده و پایمال میشویم و این چیزی است که خیلی ها منتظر آن هستند و ما نباید این فرصت را به آنها بدهیم و باید خود را قوی کنیم .

قرائت قرآن کار سختی است ولی از نظر فهم ساده است و هر کسی میتواند آن را بخواند و استفاده کند .

یکی از بزرگان میگوید : خواندن قرآن آغاز فهم و عمل است یعنی اول فهم کلام مهم است و بعد عمل به آن . فهم در کلام مهم است . چون این درک و فهم است که کلید درب خانه های متعددی را میگشاید و انسان را به سوی خداوند ، آرامش ، آسایش و صلح هدایت میکند .

انسان اگر ذره ای عمل خیر یا شر انجام دهد ، نتیجه اش به خودش میرسد و باید اینها را فهمید و عمل کرد . هر عملی پاداش و جزایی دارد .

کلام حق با بیان ساده در دلها مینشیند و این کلام بنیان خیلی از بنیانهای نادرست و ناحق را واژگون میگرداند .

روش DST هم با کلامی که دارد ، بنیان خیلی از روشهای نادرست را واژگون نمود . روشهای نادرستی مثل ترک اعتیاد فوق سریع ، 24 ساعته و غیره

کلام حق وقتی جاری شود قابل مشاهده است و معنی خود را با انوار الهی نشان خواهد داد . مثل کلام کنگره که بعد از رهایی ثمره آن را حس کرده و لذت بی پایان میبریم و باید خدا را شکر کنیم .

انسان توانایی های زیادی دارد و میتواند از آنها استفاده کند . اگر زمین خوردیم فکر نکنیم کار تمام شده است . باید بلند شویم ، زمین خوردن جزئی از راه رفتن است . مهم زمین خوردن نیست ، مهم بلند شدن است .

پس اگر مانند طفلی بارها به زمین خوردیم ، باز برای اجرای ماموریت داده شده یعنی فرمان، با قدم های بلندتری پیش برویم و آنچه مانع ما میشود از میان برداریم .

طبقه بندی: سی دی آموزشی، جهانبینی، تصاویر لژیون،
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد،

تاریخ : دوشنبه 4 مرداد 1395 | 11:37 ق.ظ | نویسنده : مهدی پوستی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.