تبلیغات
لژیون مسافر مهدی پوستی - برداشت از سی دی تعلیم زنجیره ای از مهندس دژاکام

برداشت از سی دی تعلیم زنجیره ای از مهندس دژاکام

  گزارش کنفرانس سی دی تعلیم زنجیره ای توسط مسافر مسعود در لژیون آقای مهدی پوستی در روز یکشنبه 2 خرداد ماه 95

 

 مسافر مسعود برداشت خود از سی تعلیم زنجیره ای را چنین بیان کرد :  سه مُولفه وجود دارند که نه تنها جهان زمینی بدون آنها هیچ مفهومی ندارد بلکه در ساختار سایر جهانها یا آسمانها و جهانهای پس از مرگ و ارتباط بین آنها نقش بسیار کلیدی را به عهده دارند و بدون آنها هستی و نیستی هیچ معنایی پیدا نمیکند .

این سه مولفه عبارتند از : نور ، صوت و حس . توسط این سه مولفه یا منابع ، کل هستی و نیستی با هم در ارتباطند . همه ما تشنه آگاهی و کسب اطلاعات هستیم . راجع به کل هستی و رازهای هستی و آفرینش و ...... . به همین علت میتوان گفت آموزش یکی از ارکان بسیار مهم هستی است . همه چیز عالم بر مبنای تعلیم است .

اما نکته مهم و اساسی در این موضوع آن است که ما از دیگران می آموزیم و این آموزه ها را به دیگران انتقال میدهیم یعنی بطور مستمر آگاهی گرفته و این آگاهی را منتقل میکنیم و این همان تعلیم زنجیره ای است .

انسان از بدو تولد بطور مستقیم تحت آموزش از پدر و مادر است ، راه رفتن ، حرف زدن ، غذا خوردن و غیره . حیوانات و دیگر جانوران هم همینطور ، یعنی کل هستی بطور زنجیره ای در حال آموزش است و با توقف این آموزش ها ، همه چیز متوقف میشود و حتی میتواند نابودی و فنای هستی را موجب گردد .

آقای مهندس در ادامه میگویند که یکی از مهمترین دلایل موفقیت کنگره 60 ، همین مسئله آموزش و تعلیم است . چه مطالبی را در کنگره آموزش و تعلیم میدهیم ؟ اول مصرف کردن صحیح داروی او تی را یاد میدهیم ، بعد طریقه کم کردن داروی او تی را یاد میدهیم ، بعد ادب و تربیت را یاد میدهیم . جهانبینی و چگونگی ارتباط و تعامل بین انسانها را آموزش میدهیم . تعالیم کنگره از طریق گوش دادن به سی دی ها و شرکت در جلسات لژیون و ......  به رهجویان آموزش داده میشود .

اما موضوع مهم در این رابطه ، مبدا و نقطه شروع و معلم اول در این آموزش زنجیره ای است و اینکه آیا پایانی دارد ؟

آنطور که در ابتدای کتاب آسمانی و سوره حمد آمده و میخوانیم « الحمد لله رب العالمین » یعنی در شروع از « رب » سپاسگزاری میکند . رب علاوه بر معنی خالق و خدای واحد ، به معنی مربی و راهنما نیز میباشد و از صفات خداست یعنی معلم تمام جهانها ( یا دو جهان ) را سپاس میگوییم . پس تعلیم زنجیره ای از اینجا شروع میشود و معلم اول همان رب است . هرچند ممکن است برخی قبول نداشته باشند و بگویند قدرت طبیعت ، ولی این قدرت هم باید از جایی منشاء گرفته باشد و یک نیرویی نیز باید این تعلیم را منتقل کند . اسم آن فرقی نمیکند ، انرژی ، نیرو ، قدرت مطلق و غیره مهم نیست .

ما مقداری از آموزش و تعلیم و تربیت را در شرایط خاصی یاد گرفته و یاد میگیریم ولی یک سری اطلاعات و آگاهی هایی هست که در محدوده و برد پنج حس ما نیست و ما از آنها خبر نداریم . به همین دلیل این اطلاعات توسط اشخاصی خاص به عنوان پیامبران داده میشود که در پرتو حس ، صوت و نور ارتباط برقرار میکردند . یعنی پیام آوران الهی توسط حس ، صوت و حس خارج از کالبد پیام های خودشان را دریافت میکردند . این مقام را همه کس نمیتواند داشته باشد ولی از آنجایی که پیامبران الهی روح های بسیار مقدس و والا و ازلی بوده اند و اطلاعات بسیار بالایی داشته اند ، پس از تولد با همین پشتوانه ملکوتی و مقدس که خود خدا میداند، برای این رسالت خاص انتخاب شده اند تا انسان را با تعالیم هستی بخش خود از گمراهی و تاریکی نجات داده و با توصیه به طلب علم و دانش ، او را برای رسیدن به عقل کل ( مبدا ) و حل و فصل امور با تعقل و تفکر و غلبه بر ترس راهنمایی کند . چون از راه امیدواری و ایمان به خدا و عبور از ناشناخته هاست ( از طریق تعلیم و آگاهی بخشی ) که میتوان بر ترس خود غلبه نموده و به باور عینی دست پیدا کرد و مهمتر از همه به آسایش رسید .

پس بطور کلی باید گفت تعلیم زنجیره ای احتیاج به یک سیستم دارد . در این سیستم مبدا باید مشخص باشد تا انتقال آگاهی درون سیستم بطور زنجیره ای ادامه یابد . به عنوان مثال در کنگره 60 آموزش از ارکان مهم است . این آموزش در قالب لژیونها توسط راهنما بطور زنجیره ای انجام و انتقال داده میشود که خود راهنمایان آموزشهای لازم را دیده و هنوز تحت آموزش هستند و این تعلیم زنجیره ای از طریق شرکت در لژیونها ، کلاسها ، جلسات ، شنیدن سی دی آموزش و جزوات و .......   تا رسیدن به رهایی و درمان و تعادل فرد به طور مستمر و زنجیره ای ادامه دارد . زنجیره ای که مبدا آن با تعریف اعتیاد و راه درمان از طریق یک شخص شروع و تعلیم و انتقال داده شده و هنوز ادامه دارد ..........   

با توجه به عمر طولانی زمین ، قطعا مجهولات بسیار فراوانی در تمامی ابعاد وجود دارد که انسان هنوز قادر به پاسخگویی تمام آنها نیست و برای حل آنها باید صور پنهان را در نظر بگیرد . بعد از حل این مجهولات به حلقه بعدی راه می یابد و باز باید در طلب علم و دانش باشد و با کمک عقل، به عقل کل برسد . خداوند و هستی چیزی جز علم و دانش و طلب آگاهی نیست .

 عنوان مطلب بعدی که آقای مهندس در سی دی عنوان میکنند در مورد ترس است . ترس در واقع یک مکانیسم دفاعی برای حفظ بقا در برابر خطرات و عوامل محیطی میباشد . همچنین میتواند وارد تمام امورات انسان اعم از زندگی شخصی ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی شود .

ترس دارای یک دامنه میباشد . اگر ترس خیلی کم باشد ، از شجاعت گذشته و تبدیل به حماقت میشود و اگر خیلی زیاد باشد خطرناک است . در هر دو صورت مخرب و باعث بروز مشکلات عدیده ای در زندگی انسان میشود .

انسان باید با تفکر تعقل حد متعادل دامنه ترس را بیابد و در امورات زندگی بکار گیرد .

اولین علت اصلی بوجود آمدن ترس در انسان عدم آگاهی و ناشناخته بودن مسائل محیط و موجودات است. اصولا انسان از مسائل ناشناخته که ممکن است بقای او را تهدید کند ، میترسد . بطور مثال ترس از تاریکی ، ارتباط با اشخاص ناشناخته ، مرگ ، انواع بیماریها ، آینده و غیره .

دومین عاملی که باعث بوجود آمدن ترس میشود ، ناامیدی است . ترس بر روی انسانهای امیدوار کمتر اثر میگذارد .

سومین مسئله ای که باعث ایجاد ترس در انسان میشود ، بی ایمانی و عدم اعتقاد به خداوند و نیروهای برتر و توکل نکردن به آنهاست .

نکته مهم دیگر اینکه ترس تفکر را میخورد . در واقع افکار منفی به کمک ذهنیت و قضاوت نادرست و شناخت نادرست اطلاعات ترس را بوجود می آورد .

انسان باید تلاش کند تا با آگاهی و شناخت به ترسهایی که مبنای ذهنیتی دارد غلبه کند تا با آسایش در تمام امور زندگی برسد .

نکته آخر اینکه افراد آگاه و کسانیکه میخواهند درست شوند ، به راحتی آموزش میپذیرند و درست خواهند شد ولی ناآگاهان با تکرار، درست هم نمیشوند . به قول معروف در خانه اگر کس است یک حرف بس است .

 
طبقه بندی: سی دی آموزشی، جهانبینی، تصاویر لژیون،
برچسب ها: کنگره 60، سی دی های آموزشی،

تاریخ : یکشنبه 2 خرداد 1395 | 10:54 ب.ظ | نویسنده : مهدی پوستی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.