تبلیغات
لژیون مسافر مهدی پوستی - مصاحبه با آقای مهدی پوستی کمک راهنمای شعبه شیخ بهایی

بنام خدا

به مناسبت فرارسیدن هفته راهنما ؛ گفتگویی با کمک راهنمای محترم آقای مهدی پوستی  انجام دادم و از تجریه ایشان در این خصوص جویا شدم که تقدیم می گردد.

لطفا خودتان را معرفی کنید :

با سلام ، مهدی هستم مسافر ، آنتی ایکس مصرفی تریاک ، مدت تخریب 15 سال ، 10 ماه و 10 روز سفر کردم به روش DST با داروی OT ، راهنمای فعلی آقای علی کاظمی و هم اکنون 2 سال و 10 ماه است که آزاد و رها هستم .

در ادامه آنتی ایکس مصرفی سیگار ، مدت تخریب 20 سال ، 10 ماه و 22 روز سفر کردم به روش DST با آدامس نیکوتین خوراکی ، به راهنمایی آقای مجید اعتباریان و هم اکنون یک سال و 8 ماه است که آزاد و رها هستم .

در کنگره دو دسته از افراد هستند ، یک دسته آنهایی که وقتی به رهایی رسیدند و وارد سفر دوم شدند ، کنگره را ترک میکنند و دسته دوم کسانی هستند که بعد از رهایی بایستی ذکات رهایی خود را بپردازند و آنها کسانی هستند که در کنگره میمانند و خدمت میکنند و بعضا راهنما میشوند ، شما از دسته دوم هستید . چرا این راه را انتخاب کردید و تصمیم گرفتید راهنما شوید ؟

هدف اصلی آموزشهای کنگره ، ترک اعتیاد نیست بلکه ابتدا رسیدن به درمان اعتیاد و بعد رسیدن به تعادل است . برای رسیدن به تعادل ، احتیاج به آموزشهای بیشتری است که این در سفر اول کافی نیست بلکه در ادامه سفر یعنی سفر دوم امکان پذیر است . هدف من از ماندن در کنگره ، خدمت کردن و راهنما شدن به این علت بوده که وقتی به رهجویی آموزش میدهم اول خودم آن آموزش را میگیرم و اول باید خودم آن را اجرایی کنم .

در ضمن هر رهجویی مشکلات خاص خودش را دارد که من میتوانم با این تفاوتها خودم بهترین آموزش گیرنده باشم . من اگر بخواهم مشکل رهجویان لژیون را برطرف کنم و راهکاری برای رفع مشکل رهجو به او پیشنهاد کنم ، ابتدا باید خودم را تربیت کنم و آن مشکل در خود من وجود نداشته باشد . اگر بخواهم منیت رهجویی را از او بگیرم ابتدا باید خودم از منیت دور باشم . اگر بخواهم مشکل بی نظمی را از رهجویی بگیرم ابتدا باید خودم شخص منظم و مرتبی باشم و ........

شما چه مدت است که راهنما هستید ؟

به مدت یک سال و 7 ماه است که در شعبه شیخ بهایی اصفهان به عنوان کمک راهنما  خدمت میکنم .

 خصوصیات یک لژیون خوب و پربار از نظر شما ؟

همانطوری که از کلمه پربار پیداست ، یک لژیون بایستی باز دهی خوبی از نظر رهایی داشته باشد و افراد شایسته تربیت کند . من همیشه سعی کردم با عشق و محبتی که به رهجویان دارم و زمانی که برای آنها صرف میکنم ، بازدهی و رهایی بیشتر و اخراجی کمتری داشته باشم . با آموزش جهانبینی ، وادیها و CD های آقای مهندس ، شما میتوانید لژیون پرباری از نظر آموزشی داشته باشید و با عشق و محبت بیشتر میتوانید رهجو را برای آموزش بهتر ترغیب و تربیت کنید .

درس معلم ار بود زمزمه محبتی       جمعه به مکتب آورد طفل گریز پای را
نظرتان راجع به هفته راهنما چیست ؟

در کنگره مناسبت های مختلفی است از جمله هفته ایجنت ، دیده بان ، مرزبان ، همسفر و راهنما . این به این منظور است که ما بایستی یاد بگیریم که همیشه از کسانی که به ما خدمت میکنند قدردانی کنیم . رهجو باید برگردد به گذشته خودش و ببیند کجا بوده ، چه تخریبهایی داشته و الان به کجا رسیده . رهجو باید ببیند چه تغییراتی در او بوجود آمده و از کسانی که در کنگره برای او این امکانات را فراهم کرده و در اختیار او گذاشته اند ، قدردان و سپاس گزار باشد و به قول آقای مهندس قدردانی فقط به حرف و سخن نیست ، به عمل است .

و به قول سعدی :

سعدیا گر چه سخن دان و مصالح گویی    به عمل کار برآید به سخندانی نیست

شما وقتی رهجویی دارید که به رهایی میرسد و گل رهایی را از دست پرتوان آقای مهندس دریافت میکند ، آن لحظه چه احساسی دارید ؟  

لحظه با شکوهی است ، وقتی رهجویی را میبینی که از کجا به کجا رسیده و از تاریکی به سمت روشنایی راهنمایی شده و خود رهجو هم این تفاوت را درک میکند ، شاد میشوم و انرژی میگیرم .

 شما راهنمای درمان مصرف سیگار هم هستید ، از لژیون ویلیام وایت برایمان بگویید :

به قول آقای مهندس درمان اعتیاد با درمان سیگار کامل میشود . تخریب سیگار بسیار بیشتر از مواد مخدر است . به طور مثال آمار مرگ و میر در اثر استعمال سیگار و دخانیات در ایران حدود 60 هزار نفر در سال است در صورتی که آمار مرگ و میر مواد مخدر سنگین حدود 3 هزار نفر در سال است و این تفاوت نشان دهنده تخریب بالای سیگار و دخانیات است . البته هر اعتیاد بدی ، بد است و رهجو بایستی در همان اوایل سفر شروع به درمان سیگار خود کند ، چون بعد از سفر اول اگر شروع به درمان کند خیلی سخت تر خواهد شد . بهترین موقع سه ماه بعد از شروع سفر اول است .

کلام آخر :  

از آقای مهندس دژاکام ممنون و سپاس گزارم که به من علمی را آموخت که سعادت را به زندگی من وارد کرد و باز ممنون و سپاسگزارم که توانایی تکثیر این علم را به من بخشید و  خداوند را شاکرم که عضوی از اعضای کنگره هستم. همچنین از جنابعالی که این وقت را در اختیار من قرار دادید، تشکر می‌کنم.

 

تهیه گزارش : مسافر جواد اعتماد مقدم

تهیه تصاویر : مسافر

 منبع : وبلاگ شعبه شیخ بهایی اصفهان

 
طبقه بندی: دستور جلسات کنگره 60،
برچسب ها: کنگره 60،

تاریخ : پنجشنبه 9 اردیبهشت 1395 | 02:08 ب.ظ | نویسنده : مهدی پوستی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.