تبلیغات
لژیون مسافر مهدی پوستی - جشن پنجمین سال رهایی مسافر مهدی
 

به نام خدایی که عاشقی اش دل می خواهد نه دلیل

 

روز پنجشنبه 21/4/97 جلسه چهاردهم از دور شانزدهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی

با نگهبانی  مسافر حسین ، استادی مسافر رضا و دبیری مسافر اصغر  

با دستور جلسه اول: حرمت کنگره 60 ، چرا رابطه کاری و مالی در کنگره ممنوع است؟  

و دستور جلسه دوم:جشن پنجمین سال رهایی مسافر مهدی  

رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود. 

 مهدی پوستی

 

همه حرمت کنگره را میدانیم و هر روز دو بار حرمت خوانده میشود که در آن مطالب بسیار ریزی وجود دارد که ما باید به تک ‌تک آنها عمل کنیم تا بتوانیم تغییر پیدا کنیم و سپس تبدیل شویم و پس ‌از آن از دنیای تاریک اعتیاد ترخیص شویم.


خداوند را شاکرم که این توفیق دوباره نصیب بنده شد که در خدمت شما باشم. از آقای نگهبان و آقا مهدی که به من اجازه دادند که در این جایگاه خدمت کنم تشکر میکنم.

 قبل از این‌ که بنده در مورد دستور جلسات صحبت کنم، لازم میدانم که از آقا جلال ایجنت گذشته که واقعاً زحمت کشیدند تشکر و قدردانی کنم و به ایشان خدا قوت بگویم و به آقا مهدی ایجنت جدید خدا قوت میگویم و آرزو دارم که به نحو شایسته از پس این مسئولیت برآیند و مسئولیت ما هم این است که به‌ عنوان یک فرد ایرادگیر و عیبجو نباشیم و سعی کنیم برای مشکلات راه‌ حل ارائه کنیم.

همه حرمت کنگره را میدانیم و هر روز دو بار حرمت خوانده میشود که در آن مطالب بسیار ریزی وجود دارد که ما باید به تک ‌تک آنها عمل کنیم تا بتوانیم تغییر پیدا کنیم و سپس تبدیل شویم و پس ‌از آن از دنیای تاریک اعتیاد ترخیص شویم.

 حرمت کنگره ۶۰ میگوید: کنگره مکان مقدس و امنی میباشد که هر شخص با ورود به آن باید حرمت آن را حفظ کند. این جمله بسیار تأکیدی میباشد و یکی از وظایف ماست که اینها را حفظ کنیم.


حالا چرا مقدس میباشد. مقدس اصولاً به‌ جاهایی گفته میشود که کار ضد ارزشی در آن نباشد. ما نباید در اینجا دروغ بگوییم، تهمت بزنیم یا پشت سر دیگری حرف بزنیم و اینها مطالبی است که روی آن تحقیق و بررسی ‌شده و هر روز به دلیل اهمیتش دو بار خوانده میشود.

این مکان واقعاً مکان مقدسی میباشد و واقعاً هم مقدس است و همه این تجربه را کرده‌اند و بنده هم این تجربه را از روی ناآگاهی داشتم که طی مدتی بعد از این که از جلسه میرفتم دارو مصرف نمیکردم به دلیل انرژی زیاد جلسه ولی راهنمایم گفتند این کار اشتباه است و عوارض دارد و این به همین دلیل است که این مکان مقدس و امن جایی است که ما میآییم برای آموزش دیدن و بهتر شدن تا از دام اعتیاد رهایی پیدا کنیم.

 وقتی‌ که جایی مقدس است قطعاً یک حرمتی دارد و ما مسئول هستیم و بر ما واجب است که این حرمت ها را رعایت کنیم به‌ طور مثال دیدیم یکی از دوستان به کنگره آمده و در تازه واردین بود و ما  حق نداریم این موضوع را در جایی عنوان کنیم.

انشاالله سعی کنیم تک ‌تک مطالبی که در حرمت و آموزشها است یاد بگیریم و در مورد آنها مشارکت کنیم و از همه مهمتر به آنان عمل کنیم.

دیروز آقای مهندس نکاتی را طبق تحقیقات آقای امین فرمودند که کمک راهنمایان تکلیف شان برای تازه واردین در ۵ هفته اول این ۵ سی دی باشد: ندانی را بدان ، منیت ، اهمیت خواب شب ، کابوس و قیاس.

  مهدی پوستی

دستور جلسه دوم ؛ پنجمین سال رهایی مسافر مهدی:

از ایشان تشکر میکنم که به بنده این اجازه را دادند که به‌ عنوان استاد جلسه خدمت کنم.

 مسئله کمک راهنمایی یکی از والاترین و با ارزش ترین خدمتها است که در یک سری جلسات که در تهران بود خود دیده ‌بانان میگفتند که تمام خدمت‌ها با ارزش هستند و حال انسان را خوب میکنند ولی کمک راهنمایی یک‌ چیز دیگر است. به همه عزیزان توصیه میکنم که اولین هدفی که پس از رهایی خواستار آن باشند رسیدن به کمک راهنمایی باشد. البته این هم مستلزم مطالعه و شرکت کردن در امتحانات شعبه میباشد زیرا امتحان کمک راهنمایی هم ساده و هم سخت است و در این راستا اگر افراد سعی کنند پس از ۴-۵ ماه که به کنگره آمدند و از آن جهالت بیرون آمدند و کمی مطالعه داشته باشند قطعاً به‌ راحتی میتوانند در این امتحان قبول شوند.

در مورد آقا مهدی هم اگر بخواهم بگویم ایشان فردی هستند بسیار مرتب، منظم و به ‌روز هستند چه در مورد کنگره و چه در مورد دنیای بیرون و خوش به حال رهجوهای ایشان که میتوانند از مطالب زیادی بهره مند شوند و بتوانند هدف‌ گذاری برای خدمتها داشته باشند.  

نه این‌ که حالا چه آقای مهدی  یا من یا آقای مهندس و دیگر افراد نقص نداشته باشند زیرا این مثبت و منفی‌ها و این اضداد هستند که به یکدیگر معنی میدهند یعنی اگر به‌ طور مثال نور نباشد و تاریکی مطلق باشد نور معنایی ندارد و انشاالله که بتوانیم از آموزشها و سخنان آقای مهندس بهره لازم و کافی را ببریم.


 پس از سخنان استاد، مشارکت مسافران و همسفران و قرائت آوای کنگره پنجمین سال رهایی مسافر مهدی را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم:

مهدی پوستی

اعلام سفر مسافر مهدی: 

سلام دوستان مهدی هستم یک مسافر

آنتی ایکس مصرفی تریاک ، مدت سفر: ده ماه و ده روز ، روش درمان : دی اس تی همراه با داروی اوتی به راهنمایی آقای رضا، مدت رهایی : پنج سال و یازده روز است که آزاد و رها هستم.

در ادامه سفر نیکوتین داشتم: آنتی ایکس مصرفی: روزی پانزده عدد سیگار ، مدت سفر: یازده ماه ، با آدامس نیکوتین و به راهنمایی آقا مجید ، مدت رهایی: چهار سال است که آزاد و رها هستممهدی پوستی


مهدی پوستی
 

آرزو مسافر مهدی: 

آرزو میکنم شاهد جهانی‌ شدن کنگره باشیم و شعبه‌هایی از کنگره در پایتخت کشورهای مطرح جهان مثل لندن ، پاریس و نیویورک داشته باشیم.

مهدی پوستی

سخنان مسافر مهدی:

 مهدی پوستی

یکی از مشخصه‌هایی که من در کنگره آموزش دیدم و اکنون به رهجوهای خودم آموزش میدهم ، رعایت کردن نظم است که در خیلی از ادیان ، مکاتب و در کنگره توصیه های زیادی به نظم شده است

چند روز قبل از شهادت حضرت علی ع ،  مردم از حضرت خواستند توصیه‌ای به آنان بکند و حضرت علی فرمودند: اوصیكم بتقوی الله و نظم امركم: توصیه میکنم به تقوا و نظم

تقوا مسئله پیچیده ای نیست ، تقوا یعنی پرهیز کردن و پرهیز از هر چیزی مثل گناه نکردن ، روزه گرفتن یا کارهایی از این قبیل که مربوط به پرهیز است و دیگری نظم در زندگی است ، خود من به ‌شخصه در زندگی تابع نظم هستم که این موضوع مزایای زیادی برای من داشته است . خود من همواره سعی کرده‌ام در زندگی جلوتر از برنامه ام باشم و کارها را قبل از موعد انجام بدهم و برای هر کاری از قبل برنامه‌ ریزی کنم که در لحظه آخر به مشکلی بر نخورم

 اما امروز اتو کردن شلوار سفیدم را به ساعت دو بعد از ظهر موکول کردم و از شانس من سر ساعت دو برق رفت که مجبور شدم بدون خوردن ناهار به دنبال خشک‌ شویی بگردم که باعث شد امروز دیرتر به جلسه برسم.

 این اتفاق این درس را به ما میدهد که برای مشکلاتی این‌ چنینی مثل قطعی برق از قبل برنامه ‌ریزی داشته باشیم و همیشه سعی کنیم کارهایمان را زود انجام بدهیم و این روزها مسئله قطعی برق را در نظر داشته باشیم.

من در طول این چند سالی که به کنگره می‌آیم در کل دو مرتبه غیبت داشته ام که در هر دو مورد خودرو من بین راه خراب شد و حرکت نمیکرد و به ‌غیر از این در طول سفر اول و بعد از آن همیشه سعی کردم به‌ موقع در کنگره حضور داشته باشم و از این فضا استفاده کنم. 

گفتنی است که من یک سفر جونز هم به راهنمایی آقای حجازی به مدت یازده ماه داشته ام که در طول این مدت به روش دی اس تی حدود پانزده کیلو وزن کم کردم و از 105 کیلو به 90 کیلو وزن رسیدم و منظم بودن در غذا خوردن و ورزش کردن باعث شد که به‌ راحتی به هدفم برسم .

  بزرگان کنگره میگویند که مصرف منظم داروی اوتی حدود پنج الی ده درصد اعتیاد را درمان میکند و مابقی درمان اعتیاد برمیگردد به نظم ، تعادل ، آموختن روابط اجتماعی ، درست شدن ساعت خواب و ... پس توصیه من به همه دوستان رعایت نظم ، تعادل و حفظ حرمت های کنگره است.

در آخر از جناب مهندس دژاکام و خانواده ایشان ، آقا رضا و همه شما دوستان تشکر میکنم.مهدی پوستی


   گل رهایی


همچنین در این جلسه انتخابات نگهبانی روزهای پنجشنبه برگزار شد

پس از شمارش آرا مسافر عباس با کسب اکثریت آرا برای چهارده جلسه نگهبانی روزهای  پنجشنبه انتخاب گردید.

تایپ:مسافر علی الف ، هم‌سفر محمدجواد

عکاس:مسافر حمید

ارسال تصاویر :مسافر مصطفی

طبقه بندی: دستور جلسات کنگره 60، جهانبینی،
برچسب ها: کنگره 60، وبلاگ مهدی پوستی،

تاریخ : شنبه 23 تیر 1397 | 07:43 ب.ظ | نویسنده : مهدی پوستی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.